Ochranné roušky z netkané textilie

na web

Poptávka po respirátorech a ochranných rouškách dnes hýbe světem. K dostání nejsou ani respirátory, ani roušky a my jsme jen tak pro zajímavost reagovali na dotaz našich zákazníků, jestli by taková rouška nešla ušít.Přestože dnes už všichni ví, že jedinou účinnou ochranou proti COVID – 19 je respirátor s označením FFP3, pátrají i po obyčejných rouškách. Přece jen je lepší mít něco než nic a v současné situaci už to bez roušky nejde. A přitom nejsou dostupné v obchodech, lékárnách ani u prodejců na e-shopech.

Patříte-li k těm kteří marně hledají ochrannou roušku, ne jednorázovou, ale opakovatelně použitelnou, nabízíme vám tu naši, ušitou z netkané textilie.

Podle výzkumů institucí, které se zabývají výrobou nanovlákna, dokáže rouška z netkané textilie, proti bavlněné, zachytit 50% bakterií a virů.

Netkanou textilii tedy používáme z důvodu větší nepropustnosti proti látkovým materiálům. Jedná se o 100% polypropylen, který je podkladem pro výrobu nanovlákna. Výhodou je celistvost materiálu, nízká propustnost vody, aerosolů a nečistot. I přes vysokou hustotu textilie, je dobře prodyšná.

Roušku je možné prát, do teploty 95°C, vysušit a přežehlit přes druhou bavlněnou látku na teplotu vlny.

Cena roušky je 150 Kč + poštovné.

Pro více informací nás kontaktujte na krejcovstvizlin@seznam.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.